Petak, 29 ožujka, 2024

Aldin Šetkić izgubio u prvom kolu kvalifikacija za Wimbledon

Aldin Šetkić je izgubio u prvom kolu kvalifikacija Wimbledona od Andree Arnaboldija rezultatom 2:1 u setovima.

Šetkić, 199. teniser svijeta, je prvi set riješio u svoju korist zahvaljujući breaku u sedmom gemu, te je nakon pola sata igre vodio sa 1:0 u setovima rezultatom 6:4.

Aldin je napravio break odmah u prvom gemu drugog seta, ali je potom u šestom i osmom gemu Italijan oduzeo servise našem teniseru i drugi set dobio rezultatom 6:3.

U trećem setu 258. teniser svijeta pravi break već u trećem gemu i zadržao ga do kraja i osvojio treći set, a samim tim ii meč, rezultatom 6:4.

Arnaboldi će u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela Lukaš Lacko – Hiroki Moriya.

Drugi naš predstavnik u kvalifikacijama Mirza Bašić svoj meč prvog kola protiv Petera Gojowczyka neće početi prije 16:30 sati.