Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Cleticsi i Jazz izjednačili u prvom krugu playoffa NBA lige

Joe Johnson (28 poena, 5 skokova, 5 asistencija) predvodio je Utah Jazz do pobjede 105:98 kojom je momčad iz Salt Lake Cityja izjednačila na 2:2 u seriji prvog kruga doigravanja NBA lige.

U redovima LA Clippersa, koji su igrali bez ozlijeđenog Blakea Griffina, Chris Paul ubacio je 27 poena i podijelio 12 asistencija.

Peta utakmica serije na četiri pobjede igra se u utorak u Los Angelesu.

Rezultat u seriji na 2:2 izjednačili su i Boston Celticsi, koji su u Chicagu bili bolji od Bullsa 105:98.

Celticsi su u prve dvije četvrtine napravili 20 poena razlike, no umalo su tu veliku prednost prosuli, dopustivši Bullsima da čak i povedu tijekom treće četvrtine, no na kraju su gosti ipak stigli do važne pobjede

Playmaker Bostona Isaiah Thomas odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu, s ubačenih 33 poena i 7 asistencija.

Na drugoj strani Jimmy Butler ubacio je 33 poena, od čega čak 19 iz slobodnih bacanja.

Houston je poveo 3:1 protiv Oklahome, nakon sinoćnje pobjede 113:109 u Oklahoma Cityju.

Junak pobjede Rocketsa bio je 35-godišnji brazilski centar Nene koji je postigao 28 koševa bez promašaja iz igre (12/12) i imao 10 skokova.

U redovima Thundera Russell Westbrook je još u prvom poluvremenu došao do “triple-double” učinka, ali nije uspio svoju momčad odvesti do pobjede. Dvoboj je završio sa 35 koševa, 14 skokova i 14 asistencija.

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliersi pomeli su Indiana Pacerse u prvom krugu doigravanja i plasirali se u konferencijsko polufinale.

U četvrtoj utakmici serije Cavaliersi su u Indianapolisu došli do četvrte pobjede, svladavši domaće Pacers 106:102 na krilima LeBron James koji je zabilježio 33 poena i 10 skokova, dok je Kyrie Irving u pobjedu ugradio 28 poena.

Kod poražene momčadi Lance Stephenson ubacio je 22 poena i uhvatio 6 skokova, a Lylers Turner 20 poena i 9 skokova.