Petak, 19 travnja, 2024

Džumhur pregazio Baghdatisa i izborio meč sa Federerom!

Damir Džumhur, bosanskohercegovački teniser plasirao se u treće kolo Roland Garrosa, pobijedivši u Parizu danas u drugom takmičarskom krugu za dva sata i 22 minuta Kipranina Marcosa Baghdatisa, rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:3, 4:6 i 6:2

Damir Džumhur, bosanskohercegovački teniser, plasirao se u treće kolo Roland Garrosa, pobijedivši u Parizu danas u drugom takmičarskom krugu za dva sata i 22 minuta Kipranina Marcosa Baghdatisa, rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:3, 4:6 i 6:2. Trijumf je trenutno 88. reketu svijeta donio 90 bodova na ATP listi i zaradu od 85.000 eura, javlja Anadolu Agency (AA).

Upravo se čita:  U TK moguće nove mjere: Kazna za one koji udjeljuju novac prosjacima

U prvom setu koji je ukupno trajao tačno pola sata Džumhur je napravio break za 5:4 u gemovima. Potom je sigurno servirao za vodstvo 1:0 u setovima. Odlika prvog seta bio je očajan procent prvog servisa Baghdatisa, koji je iznosio 38 posto, u odnosu na Džumhurovih 64 posto.

Sarajlija je i na početku drugog seta napravio break na servis Baghdatisa. Isto je učinio i za 3:0, a onda i poveo sa 4:0 u gemovima. Kada se činilo da će lako osvojiti drugi set Džumhur je prokockao servis, a Baghdatis uz dva osvojena gema na svoj servis stvari na terenu učinio neizvjesnijim (4:3). Međutim, Džumhur je opet zaigrao sjajno i preostala dva gema u drugom setu, koji je ukupno trajao 32 minuta, riješio u svoju korist.

Upravo se čita:  Ambasada SAD-a: Ko je kriv za krizu u BiH?

Treći set nije dobro počeo za bh. igrača. Baghdatis, 59. na ATP rang listi, osvojio je gem na servis Džumhura. Kipranin slavi i u narednoj “igri” pa vodi sa 2:0 u gemovima. Džumhur ne koristi break lopte pri rezultatima 3:4 i 4:5 u gemovima te se Baghdatis poslije 45 minuta borbe u trećem setu vraća u meč – 1:2.

Upravo se čita:  Uvođenje tri tarife: Kako ćemo ubuduće plaćati struju i koliko će ona koštati?

Četvrti set donosi rasplet na terenu. Nakon što je napravio break za 3:1, Džumhur gubi svoj servis (2:3). No, opet uspjeva uzeti Baghdatisov gem iskoristivši prednost servisa za 5:2 i stiže “pred vrata raja”. U narednom gemu bh. igrač koristi prvu meč loptu za konačnih po setovima 3:1.

U trećem kolu drugog Grand Slama sezone Džumhur će igrati protiv slavnog Švicarca Rogera Federera, drugog tenisera svijeta, piše Anadolu Agency.