Petak, 29 ožujka, 2024

Džumhur savladao Struffa za finale ATP turnira u St. Petersburgu!

Damir Džumhur je uspio! U nešto više od mjesec dana, najbolji bh. teniser će igrati svoje drugo ATP finale.

Sarajlija je u polufinalnom dvoboju jakog ATP turnira u St. Petersburgu, u dva seta, savladao Jan-Lennarda Struffa i osigurao plasman u finale.

Upravo se čita:  Više od 600 radnika nezadovoljno platama od 700 KM obustavili proizvodnju

Prvi set je Damir dobio sa 6:3, nakon osvajanja dva breaka protiv igrača koji je jedan od najboljih servisera na Touru. Drugi set je donio puno veću dramu, ali je na kraju Džumhur, ipak slavio sa 7:5.

Time je zlatnim slovima ispisao nove stranice historije bh. tenisa i sporta uopšte, s obzirom da je ovim trijumfom osigurao visoko 43. mjesto na novoj ATP listi, što je, naravno, rezultat koji nijedan teniser iz BiH nije ostvario.

Upravo se čita:  I to je moguće: Kompanija iz BiH kupuje njemačku firmu, proizvodnju seli u Gornji Vakuf

U finalu će možda igrati protiv svog starog znanca Roberta Bautiste, igrača koji ga je nedavno porazio u finalu Winston-Salema. No, da bi uopšte došao do Džumhura, Bautista mora danas savladati Fabija Fogninija u drugom polufinalu ATP turnira u St. Petersburgu.