Petak, 19 travnja, 2024

Edin Džeko obradovao Romu u Napoliju i izbio na vrh liste strijelaca Serije “A“

Preporučeno

Edin Džeko, kapiten fudbalske reprezentacije BiH svojim igrama u dresu Rome ove sezone definitivno je utišao sve njegove kritičare. Sa nova dva gola u Seriji “A“ i to u derbiju osmog kola obradovao je Romu na gostovanju kod Napolija, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon 90 minuta utakmice na stadionu San Paolo rezultat je glasio 3:1 za rimsku “vučicu“, a strijelac prva dva gola bio je upravo Džeko. On je pogodio u 43. minuti na asistenciju Mohameda Salaha, a zatim i na otvaranju drugog poluvremena u 54. na dodavanje Alessandar Florenzija. Tačku na i sjajne igre i pobjede Rome stavio je Salah pogotkom u 85. minuti. Utješni gol za Napoli, koji je do ovog kola držao drugu poziciju, postigao je Kalidou Koulibaly u 58. minuti.

Upravo se čita:  Zastupnički dom odbio SNSD-ove zaključke o poništenju odluka visokog predstavnika

Sa ova dva gola Džeko je izbio na vrh liste strijelaca Serie “A“ sa sedam postignutih golova.

Roma nakon prve odigrane utakmice osmog kola zauzima drugo mjesto sa 16 bodova, dva manje od lidera Juventusa koji ima i utakmicu manje. Napoli je treći sa 14 bodova.