Četvrtak, 25 travnja, 2024

Haos u Novom Pazaru: Skandirali “Ovo je Turska i “Ratko Mladić”

Utakmica 7. kola Superlige Srbije između Novog Pazara i Crvene zvezde prekinuta je u 67. minutu. Glavni sudija Milan Ilić odlučio je da povuče igrače sa terena, pošto su navijači domaćeg tima počeli stolicama i tvrdim predmetima da gađaju igrače Crvene zvezde, koji su sjedeli na klupi za rezerve.

Incidentu je prethodilo isključenje igrača beogradskog tima Predraga Sikimića, koji je brutalno udario golmana domaćeg tima Mladena Živkovića. Sikimić je zakasnio u utrci za loptom i nogom udario Živkovića, koji je ostao da leži na zemlji, a nakon toga je prebačen u bolnicu.

Dok je Sikimić napuštao teren, sa tribina su počele da lete stolice i razni tvrdi predmeti prema igračima gostiju. Ilić je prekinuo meč, a igrači oba tima su otrčali u svlačionicu.

Jedan od pomoćnih sudija Dalibor Đurđević pogođen je od strane navijača Novog Pazara.

Navijači Novog Pazara skandirali su “Ovo je Turska”, dok su im “Delije” uzvraćale skandiranjem “Ratko Mladić”.

Nakon 17. minuta prekida meč je nastavljen, a fudbaleri Novog Pazara pokušat će sa igračem više na terenu anulirati prednost Zvezde (0:2).