Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Katastrofa Bordo tima u M’Gladbachu: Borussia nadmoćno pobijedila 7:0

Fudbaleri Borussije iz Monchengladbacha ponizili su večeras Sarajevo na Borussia Parku sa čak 7:0.

U sedmoj minuti vidjeli smo prvu priliku na meču, ali šut Ševke Okića sa 18 metara bez problema zaustavio je golman Sommer. Domaći su pokušavali preko desne strane kreirati prilike, ali odbrana Sarajeva je bila na nivou.

Bordo tim je u 16. minuti imao priliku preko Duljevića, koji je pokušao asistirati Velkoskom, umjesto da je neometan šutirao. Tri minute kasnije sjajna prilika za Divove. Haris Duljević je nanizao nekoliko domaćih fudbalera, ali iz blizine tukao ravno u golmana Sommera.

Upravo se čita:  Velika promjena vremena: Nakon zahlađenja će ugrijati, temperature će rasti do 30 stepeni!

Borussia je pokazala da je velika ekipa i već u narednom napadu je taj promašaj kaznila. Sjajni Andre Hahn je pogodio s vrha šesnaesterca i to udarcem kroz noge Amera Dupovca. Bandović je dalekometni šut samo ispratio pogledom. Odbrana je kod ovog pogotka morala itekako bolje reagovati.

Nakon gola raspala se igra Sarajeva, a to je kažnjeno eurogolom Xhake i pogotkom Hrgote. I kod ovih pogodaka smo vidjeli veoma loše reakcije odbrane tima s Koševa.

Do kraja poluvremena Bandović je zaustavio još jedan pokušaj Hrgote, a u 42. minuti Okić nije imao sreće. Sommer je sjajno reagovao i zaustavio njegov udarac sa 12 metara. Prvo poluvrijeme okončano je 3:0 za domaće, koji su u samo 13 minuta postigli te pogotke.

Upravo se čita:  I to je moguće: Kompanija iz BiH kupuje njemačku firmu, proizvodnju seli u Gornji Vakuf

Drugo poluvrijeme nije bilo pretjerano bolje od prvog što se tiče našeg predstavnika, a četvrti gol Borussija je postigla u 67. minuti. Opet se u strijelce upisao Branimir Hrgota, kojem je asistirao Raffael.

Sedam minuta kasnije bilo je 5:0. Dupovac je skrivio penal, nakon što mu je pobjegao rezervista Hermmann. Thorgen Hazard uzeo je loptu i matirao Bandovića.

Upravo se čita:  Protest građana sedam mostarskih naselja: Strepimo za svoje živote

Međutim, ni tu nije bio kraj mukama bordo tima, koji je odigrao katastrofalno drugo poluvrijeme.

U 82. minut Branimir Hrgota došao je do hat-tricka šutem s vrha šesnaesterca, a defanzivci su opet katastrofalno reagovali.

Uz sve to, u 90. minuti isključen je i Ivan Tatomirović, u svom 94. nastupu za Sarajevo.

Rezervista Thorgen Hazard je u 92. minuti, nakon tog prekršaja Tatomirovića, postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca. Bilo je to 7:0 i konačan rezultat.