Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Kraljevi nakon preokreta stigli do pobjede

Real Madrid je na svom terenu u okviru osmine finala Lige prvaka dočekao ekipu PSG-a i slavio pobjedu od 3:1.

Madriđani su bolje otvorili susret, ali nakon tridesetominutne dominacije, uslijedila je odlična akcija PSG-a, nakon koje Rabiot pogađa za vodstvo Parižana od 1:0.

Nakon primljenog pogotka, Kraljevi su krenuli u potpunu ofanzivu, koja im se isplatila u 45. minutu, kada Rocchi dosuđuje penal, a siguran izvođač bio je Cristiano Ronaldo, te se sa 1:1 odlazi na odmor.

Upravo se čita:  Specijalci upali u kuće Elmedina Karišika i Seida Hadžibajrića koje je tužilac Džermin Pašić nedavno pustio na slobodu

U drugom poluvremenu Kraljevi su zaigrali mnogo bolje, ali tek u posljednjih deset minuta su uspjeli razbiti otpor Parižana.

Prvo je u 83. minutu Ronaldo na asistenciju Asensia maestralno, koljenom pogodio mrežu Areole, da bi samo tri minute poslije Marcelo postigao pogodak za konačnih 3:1 u korist Reala.