Četvrtak, 25 travnja, 2024

Leicester osvojio Premier ligu

– Spursi su na Stamford Bridgeu igrali neriješeno sa Chelseajem, čime je okončana utrka za titulu prvaka Engleske koja je privukla veliku pažnju fudbalske javnosti

Leicester je novi prvak Engleske, nakon što je Chelsea večeras zaustavio Tottenham u londonskom gradskom derbiju rezultatom 2:2, javlja Anadolu Agency (AA).

Spursi su na Stamford Bridgeu igrali neriješeno sa Chelseajem, čime je okončana utrka za titulu prvaka Engleske dva kola prije kraja.

Upravo se čita:  SIPA i MUP KS hapse u Sarajevu

Pogotke za goste su postigli Harry Kane u 35. i Heung-Min Son u 44. minuti, dok su pogotke za Chelsea postigli Gary Cahill u 58. i Eden Hazard u 83. minuti utakmice.

Tottenhamu, koji je propustio prednost od dva gola u ovoj utakmici, bila je potrebna pobjeda kako bi nastavio utrku za titulu.

Leicester, koji je večeras čekao upravo na kiks Tottenhama, osvojio je tako prvu titulu prvaka Engleske u svojoj historiji.