Petak, 26 travnja, 2024

Njemačka ipak pobijedila Švedsku: Svjetski prvaci nastavljaju dalje

Fudbaleri Njemačke pobijedili su Švedsku 2:1 na stadionu “Fišt” u Sočiju u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Švedska je povela u 32. minutu preko Olea Toivonena. Šveđanin je sjajno primio loptu Viktora Klasona i lobovao njemačkog golmana Manuela Nojera za prednost od 1:0.

Nakon što Nijemci u prvom poluvremenu i pored bezbroj šansi nisu uspjeli postići pogodak, u drugom poluvremenu ekipa Jiahima Leva krenula je jače i odglučnije. Taj presing ubrzo je urodio plodom.

“Panceri” su do izjednačenja stigli u 48. minutu golom Marka Rojsa.

Verner se izvukao na stranu, uputio loptu po zemlji do Gomesa koji je pao u kaznenom prostoru, a sve to ispratio je Rojs i pogodio za izjednačenje.

U nastavku su se Šveđani grčno branili. “Elf” je imao kontrolu igre, posjed i konstantno je pritiskao Skandinavce.

Nijemci su u 82 minutu ostali sa igračem manje. Drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Boateng koji je ušao u istoriju kao prvi igrač koji je isključen nakon asistencije VAR tehnologije, nakon što je poljski sudija Marčijak tražio da se pregleda snimak faula nad švedskim igračem.

U 94 minuti Kros iz slobodnog udarca dovodi Nijemce u vodstvo od za koančnu pobjedu od 2:1.

Reprezentacija Meksika slavila je danas u Rostovu na Donu protiv Južne Koreje rezultatom 2:1. U okviru grupe F u posljednjem trećem kolu 27. juna sastaće se u Kazanju Južna Koreja i Njemačka, te Meksiko i Švedska u Jekaterinburgu

Trenutno je vodeći Meksiko sa šest bodova, Švedska ima, Njemačka, dok je Južna Koreja bez bodova.