Petak, 29 ožujka, 2024

Pjanićevo “slaganje” Messija na travu postalo simbol Barceloninog neuspjeha

Juventus je rezultatom 0:0 kod Barcelone na revanšu četvrtfinala Lige prvaka odbranio pobjedu 3:0 iz prve utakmice, a jedna scena s revanša postala je simbol konačnog pada ove generacije Barcelone.

U 43. minuti Rakitić je ispucavanje Juventusove odbrane glavom vratio prema protivničkoj polovici, a oko centra na loptu su išli Pjanić i Messi, pri čemu je bh. majstor argentinskom složio “most”, preko kojeg je ovaj pao koliko je dug i širok, a na travu Camp Noua aterirao je na najbolnije mjesto – lice.

Pad je izgledao i bio prilično gadan, a Messi koji je minutu ranije promašio najveću priliku za Barcelonu, pritom je još i dobro prošao jer je prilikom udarca licem o pod dobio posjekotinu na lijevom obrazu koja je ubrzo sanirana, pa se odmah vratio u igru.