Petak, 29 ožujka, 2024

Real Madrid minimalnim rezultatom pobijedio Bayern

140423223644Benzi

Ekipa Real Madrida savladala je na svom stadionu sa 1:0, Bayern Munchen u prvom polufinalnom duelu ova dva tima, u okviru Lige prvaka.

Gosti su od samog usreta krenuli ofanzivno ka golu Reala, pa je domaća odbrana bila na mukama. Dobru priliku u desetoj minuti imao je Robben ali je loše šutirao. Nakon toga i Bastian Schweinsteiger šutira glavom ali pogađa Casillasa.

U 20. minuti sjajan kontra napad Reala. Fabio Coentra je ubacio loptu sa lijeve strane pred gol Bayerna, a Karim Benzema, sa nekih pet metara šalje loptu u gol za vodstvo Kraljeva.

U 26. minuti sjajno je Benzema ubacio sa Cristiana Ronalda koji sa nekih petnaest metara šutira loše iako je bio sam ispred Neuera.

Do kraja prvog poluvremena Bayern je nastavio sa dominacijom, ali nisu uspjeli postići gol tako da se na odmor otišlo sa vodstvom Real Madrida od 1:0.

U drugom poluvremenu gledali smo istu sliku na terenu. Real Madrid je pokušavao preko kontra napada ugroziti Neuera dok je Bayern dominirao i stvarao prilike.

Toni Kross je u 57. minuti šutirao sa nekih dvadesetak metara ali je lopta otišla pored gola Real Madrida. Nakon Toga pokušao je i Robben ali je Pepe izbacio loptu u korner.

Cristiano Ronaldo je novu dobru priliku imao u 68. minuti , kada je Šutirao sjajno sa dvadeset metara, ali je Neuer sa dosta muke loptu izabacio u korner.

Do kraja susreta Bayern Munchen je imao sjajnu priliku preko rezervise Gotzea koji je bio u situaciji jedan na jedan sa Casillasom ali je loše šutirao pa je golman Real Madrida loptu poslao u korner.