Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Remi u Mostaru, Široki Brijeg jesenji prvak

Nogometaši Širokog Brijega osvojili su naslov jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine. Širokobriježani su danas, u derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH, u Mostaru remizirali sa Zrinjskim 0:0 te zaderžali tri boda prednosti nad tom ekipom.

Radnik i Olimpic su u Bijeljini odigrali neriješeno 2:2. Gosti iz Sarajeva nakon dvadesetak minuta igre imali su prednost od dva gola, ali su domaći do kraja uspjeli doći do remija.

Olimpic je poveo u 9. minuti preko Dalibor Pandže, a isti igrač je u 23. minuti povisio na 0:2.

Upravo se čita:  U dva mjeseca u FBiH potrošeno skoro 10 milijardi KM, dva mala grada briljiraju

Aleksandar Ćosović je u 37. minuti smanjio na 1:2, a konačan rezultat postavio je Mirza Hasanović u 70. minuti.

U derbiju začelja Zvijezda je u Gradačcu pobijedila Mladost iz Velike Obarske sa 3:1. Strijelci za domaći tim bili su Uroš Stojanov (16.) i Secouba Diatta (42., 64.), dok je pogodak za Mladost postigao Midhat Mujezinović (89.).

U Banjoj Luci od 16 sati igraju Borac – Velež, dok se u nedjelju sastaju Slavija – Drina, Sloboda – Sarajevo, Vitez – Travnik i Željezničar – Čelik.

Upravo se čita:  Sudije Ustavnog suda BiH: U toku su ozbiljni udari, ovo je dramatičan momenat