Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Rukometaši BiH poraženi od Austrije rezultatom 22:23

Rukometna reprezentacija BiH večeras je poražena rezultatom 22:23 protiv Austrije na domaćem terenu u okviru drugog kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj.

Austrija je bolje otvorila meč i držala je terensku inicijativu sve do 15. minute prvog dijela kada se igralo gol za gol.

Rezultat je bio izjednačen, a onda je golovima Tarabochije i Vegara BiH otišla na plus dva i povela rezultatom 10:8.

Pred sami kraj poluvremena Jelinek iz Austrije je dobio dvije minute suspenzije, a brojčanu prednost dobro koriste rukometaši BiH i preko Nuića dolaze do rezultata 11:8.

Upravo se čita:  Evo šta je uzrokovalo gubitke Elektroprivrede BiH

U posljednjoj minuti prvog dijela za Austriju pogađa Hermann te se na pauzu odlazi sa rezultatom 11:9.
BiH – Austrija 11:9 [1.poluvrijeme] (6.11.2016)by mediabh

Austrija pogotkom preko Webbera otvara drugo polvurijeme i smanjuje na 11:10, a nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu rezultat je bio 13:12 za BiH.

Povela je BiH i sa 16:14, ali rukometaši Austrije prave mini seriju od 3:0 i dolaze do vodstva 16:17. Igrao se 14. minut drugog poluvremena.

Upravo se čita:  Velika promjena vremena: Nakon zahlađenja će ugrijati, temperature će rasti do 30 stepeni!

Selektor BiH Bilal Šuman je tražio time-out, ali nakon time-outa za Austriju pogađa Santos koji donosi dva gola prednosti za goste. Rezultat 16:18.

Golman Austrije Bauer imao je nekoliko sjajnih odbrana, tako je u 48. minuti odbranio sedmerac kojeg je šutirao Tarabochia i upisao svoju 14. odbranu.

Povela je Austrija i sa 16:19, ali BiH uzvraća sa dva pogotka i tako smanjuje na 18:19.

Sami finiš meča donio je pravu dramu. U 57. minutu preko Tarabochije BiH dolazi do 21:21 i vraća se u meč nakon zaostatka od dva gola.

Upravo se čita:  Kome je FBiH dužna isplatiti hiljadu KM po kvadratnom metru stana

BiH je povela golom Vražalića, ali na 22:22 vraća Jelinek.

U posljednjem minutu meča Austrija je povela sa 22:23 što se pokazalo kao konačan rezultat meča.

Selektor BiH Bilal Šuman je na spisak igrača za večerašnji meč uvrstio sljedeće igrače: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Tomislav Nuić, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Saša Marijanac, Marin Vegar, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Josip Perić, Marko Panić, Faruk Vražalić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović i Senjamin Burić.