Petak, 29 ožujka, 2024

Senzacija u Ligi prvaka: Edin Džeko i ekipa izbacili Barcelonu, Roma u polufinalu!

oma je na Olimpicu u revanš susretu četvrtfinala Lige prvaka dočekala Barcelonu i slavila pobjedu od 3:0.

Roma je odlično otvorila susret, te je pritiskom na zadnju liniju Barcelone u potpunosti osujetila Katalonce.

Hrabra igra ekipe iz Rima je nagrađena odmah u 6. minutu, kada je Džeko odlično iskoristio dubinski pas De Rossija i pobjegao odbrani, te matirao ter Stegena.

Nakon pogotka Rimljani se nisu povlačili, te su u potpunosti osujetili Barcelonu, koja nije nikako mogla doći do svoje prepoznatljive igre.

Upravo se čita:  Uhapšeni državljani BiH: Švicarci otkrili neobičnu laboratoriju za proizvodnju droge

Iz prvog dijela igre vrijedi istaći dvije odlične prilike Schicka, te jednu Edina Džeke, međutim mreža Barcinog gola je ostala mirovati, pa se na pauzu otišlo sa minimalnom prednosti Di Francescove ekipe.

U drugi dio ponovo bolje ulazi Roma, a u 58. minutu stižu do povećanja vodstva.

Edin Džeko je odlično prevario Piquea, koji je morao srušiti Dijamanta, a arbitar iz Francuske je morao pokazati na bijelu tačku.

Upravo se čita:  Ambasada SAD žestoko kritizirala predložene izmjene Izbornog zakona: Ovim bi se defakto uvela hrvatska izborna jedinica

Džeko je loptu predao De Rossiju koji matira ter Stegena i navijačima Rome u potpunosti budi nadu za prolaskom u polufinale ovog takmičenja.

U narednih deset minuta Roma je imala dvije odlične prilike, prvo je šut Nainggolana odbranio ter Stegen, da bi De Rossi glavom šutirao tik pored lijeve stative gola Barcelone.

U 79. minutu Florenzi je odlično centrirao prema El Shaarawyu, ali njegov udarac zaustavlja večeras odlični ter Stegen.

Upravo se čita:  Više od 600 radnika nezadovoljno platama od 700 KM obustavili proizvodnju

Roma u 82. minutu ipak stiže do rezultata koji ih vodi u polufinale Lige prvaka. Cengiz je izveo korner, a Manolas je odlično pobjegao Semedu i glavom matirao golmana Barcelone za erupciju oduševljenja na Olimpicu.

Do kraja susreta Roma je sačuvala prednost i na kraju stigla do velikog iznenađenja, odnosno pobjede protiv Barcelone rezultatom 3:0, te prolaska u polufinale Lige prvaka.