Utorak, 23 travnja, 2024

Sjajni Velšani nakon preokreta u polufinalu

Večeras je viđena još jedna senzacija u režiji “Velsa” koja je izbacila u četvrtfinalu selekciju Belgije koja je važila za jednog od favorita na ovom prvenstvu. Vels je slavio 3:1 i došao do najvećeg uspjeha u historiji i zakazao susret u polufinalu sa Portugalom.

Ipak nije najbolje krenulo po Vels. Belgija je od samog početka kidisala ka golu Hennesseyja, a u samo minuti tri velike šanse za Belgiju, međutim ostalo je 0:0.

Upravo se čita:  “Zima” će još kratko trajati: Vraćaju nam se ljetne temperature!

Uslijedili su promašaji Hazarda, Carasca, a zasluženo vodstvo Crvenim đavolima donosi Nainggolan fenomenalnim golom u 12. minuti susreta.

I pored vodstva Belgija je nastavila da napada prema golu Velsa, ali nije bilo promjene rezultata. Ipak u 30. minuti Vels dolazi do izjednačenja. Korner je izveo Ramsey, a najviši u skoku bio je kapiten Ashley Williams koji pogađa mrežu Curtoisa za 1:1.

Upravo se čita:  "Ne pamtimo ovako tešku situaciju": U RS-u otpušteno 300 radnika iz industrije, zatvaraju se i firme

U drugom poluvremenu gledali smo fudbal gdje su se obje ekipe smjenjivale u napadima. Belgija je nastojala doći što prije do novog vodstva, ali udarci Hazarda i Lukakua nisu pronašli put do mreže.

Kazna za promašaje došla je u 55. minuti kada je na fenomenalan način pogodio Robson Kane.

Treći gol za Vels postiže Vokes u 85. minuti susreta kada je sjajno glavom savladao Curtoisa.

Upravo se čita:  Na planinama “debeo” minus, očekuje se i snijeg

Do kraja susreta Vels je strpljivom igrom čuvao stečenu prednost i zasluženo se plasirao u polufinale EURA gdje će se sastati sa selekcijom Portugala, a ta utakmica se igra 6. jula u Lyonu.