Četvrtak, 25 travnja, 2024

Spektakl u španskoj Segundi: Numancia i Lugo odigrali 6:6, u drugom poluvremenu “palo” 10 golova

386386

Utakmica druge španske fudbalske lige između Numancie i CD Luga okončana je neriješenim rezultatom 6:6, a u drugom poluvremenu postignuto je čak 10 golova, javlja Anadolu Agecny (AA).

Numancija je u 18. kolu na stadionu Nuevo Los Pjaritos ugostila ekipu Luga, a prvo poluvrijeme je okončano neriješenim rezultatom 1:1.

Da je ovo po svemu nesvakidašnja utakmica govori i činjenica da je 10 minuta prije kraja susreta gostujuća ekipa Luga vodila rezultatom 6:3. Domaćini se nisu predali ni u posljednjim minutama te su do kraja susreta uspjeli postići tri pogotka od kojih dva u sudijskoj nadoknadi. Utakmica je okončana neriješenim rezultatom 6:6.

Julio Alvarez i Natalio Poquet postigli su po jedan, a Carlos Aranda i Sergi Enrich po dva pogotka za domaću ekipu. S druge strane, za ekipu Luga po dva puta su mrežu zatresli Iago Diaz i Pelayo dok su se David Aganzo i David Lopez sa po jednim pogotkom upisali u listu strijelaca.

Ekipa Numancie se sa 24 boda nalazi se na 10. mjestu Segunde dok je ekipa Luga na 12. mjesto sa dva boda manje.