Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Susjedi pokorili Nigeriju: Trijumf Vatrenih na startu Svjetskog prvenstva

Preporučeno

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobjedila je Nigeriju u prvom kolu grupe D Svjetskog nogometnog prvenstva koje se igra u Rusiji.

Vatreni su 20 godina čekali pobjedu na samom startu Mundijala, a posljednju su ostvarili 1998. godine u Francuskoj kada su savladali Jamajku sa 3-1, a jedan od strijelaca tada bio je današnji selektor reprezentacije BiH Robert Prosinečki.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

Selektor naših zapadnih komšija Zlatko Dalić, krenuo je sa četiti ofanzivca na Nigeriju. Kramarić, Rebić, Perišić i Mandžukić predvodili su od prve minute Vatrene.

Kockasti su prvu priliku dočekali u 14. minuti kada je Mandžukić uposlio Rakitića koji šutira tik iznad prečke.

Igrala se 32. minuta kada je Luka Modrić je izveo korner s desne strane, na vrhu peterca Rebić je glavom proslijedio prema Mandžukiću. On je glavom udario loptu, a ona se od Eteboa odbija i ulazi u mrežu Nigerije za vodstvo Hrvatske.

Do poluvremena Hrvatska je zaprijetila preko Kramarića, ali na odmor se odlazi pri rezultatu 1:0 za Hrvate.

Kockasti su kontrolirali u nastavku susret,a a do konačnog rezultata dolaze u 72. minuti kada Luka Modrić pogađa sa bijele tačke.

Hrvati su nakon prvog kola lideri u grupi D s tri boda ispred Argentine i Islanda koji su danas podijelili bodove.