Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Svi su grlili Ronalda nakon golčine osim jednog igrača, evo i zašto!

Španija i Portugal odigrali su fantastičnu utakmicu na otvaranju grupe B SP-a. Nakon silnih šokova i preokreta završilo je 3:3.

Vjerovali smo da će Španci i Portugalci odigrati kvalitetnu partiju, jer u pitanju su ponajbolje reprezentacije svijeta, no ipak nas je oduševio spektakl kojem smo svjedočili.

Šest golova, greška VAR-a, katastrofalna reakcija možda i najboljeg golmana svijeta Davida de Geea, tri gola Ronalda, od toga golčina iz slobodnjaka u 88. minuti za 3:3, dva gola Diega Coste – rezime je sjajne utakmice odigrane u Sočiju. Sve to i još puno toga smo gledali u jednoj od najljepših utakmica odigranih na mundijalima u posljednjih 20-ak godina.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

Nakon gola Ronalda za 3:3 igrači Portugala trčali su prema aut-liniji kako bi zagrlili i čestitali svom najboljem igraču. Svi, osim jednog.

Jose Fonte ostao je na terenu i samo je posmatrao kako mu se saigrači vesele. Razlog je vrlo jednostavan. S obzirom na to da su svi njegovi saigrači izašli izvan granica igrališta tokom proslave gola, Fonte je morao ostati u terenu jer bi inače Španija mogla krenuti s centra i na praznu mrežu zabiti gol.

Na snimci s tribina jasno se vidi da ostali igrači Portugala jasno Fonteu pokazuju kako im se ne smije pridružiti te da mora ostati u granicama travnjaka.

Istu smo stvar vidjeli sinoć u finišu utakmice Engleska – Tunis kad Trippier nakon gola Kanea u 90. minuti nije smio prijeći granice igrališta već je ostao u terenu dok su se ostali igrači Engleske veselili.