Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Veliki trijumf Madriđana u Minhenu

U duelu velikana svjetskog fudbala Real Madrid je slavio rezultatom 2:1 protiv Bayerna i tako učinio veliki korak ka finalu Lige prvaka.

Sudar ekipa koje su nas navikle na samu završnicu i trofeje u Ligi prvaka donio je dosta drame i uzbuđenja, pa se može reći da je opravdao očekivanja.

Duel su nešto bolje otvorili gosti, izveli nekoliko kornera, ali nisu uspjeli napraviti nešto više pred golom Bayerna.

Igrao se 28. minut kada su Bavarci poveli. Joshua Kimmich je istrčao odličnu kontru po desnoj strani, a kada su svi očekivali ubačaj u kazneni prostor, reprezentativac Njemačke je šutirao odlično i tako prevario Keylora Navasa.

Upravo se čita:  Selektor Milošević: Poraz jeste bolan za sve nas, ali iz ovoga može graditi nešto

U nastavku prvog dijela Bayern je imao još dvije odlične prilike, ali Hummels i Muller nisu uspjeli matirati Kostarikanca.

Minut do isteka prvog dijela to su kaznili gosti. Marcelo je pokupio odličan volej i savladao Ulreicha za poravnanje rezultata koje je stajalo na odmoru.

Drugi dio otvoren je šansom za Francka Riberyja, koja nije iskorištena, da bi u 57. minuti Marco Asensio kaznio domaće promašaje za vodstvo Kraljevskog tima.

Navas je i nekoliko minuta kasnije spasio svoj tim, pošto je ponovo Riberyju odbranio udarac. U 67. minuti nevjerovatnu priliku propustili su Bavarci. Lopta je bila na metar od praznog gola, ali su jedan drugom zasmetali igrači domaćeg tima (Lewandowski i Muller) i tako je najbolja moguća prilika otišla u nepovrat.

Posljednju veliku priliku imao je Robert Lewandowski četiri minute prije kraja duela. Izašao je sam ispred Navasa, ali je očajno šutirao i propustio priliku kakve inače rutinski realizuje. Ostalo je 2:1 za goste, pa su tako Madriđani napravili veliki korak ka novom finalu Lige prvaka. Ipak, odluka će pasti na Santiago Bernabeuu.