Petak, 19 travnja, 2024

Žana Novaković 37. u veleslalomu, Maze osvojila drugo zlato

Preporučeno

Žana Novaković

Bosanskohercegovačka skijašica Žana Novaković osvojila je 37. mjesto u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Novaković, koja je nakon prve vožnje zauzimala 42. poziciju, u drugoj vožnji popravila je svoj plasman te na kraju zauzela 37. mjesto sa zaostatkom od 10.91 sekundi za pobjednicom Tinom Maze.

Slovenka je u Sočiju došla do druge zlatne medalje nakon što je slavila i u spustu. Srebro je osvojila Austrijanka Anne Fenninger, a bronzu Njemica Viktoria Rebensburg, braniteljica naslova iz Vancouvera.

Skijašice narednu utrku voze u petak kada je na rasporedu slalom. I u toj utrci očekuje se nastup Žane Novaković.