Petak, 26 travnja, 2024

Željezničar minimalno slavio u gradskom derbiju

Fudbaleri Željezničara savladali su danas Sarajevo u gradskom derbiju s 1:0 i tako se uključili u utrku za titulu.

Derbi 11. kola Premijer lige BiH nije obilovao lijepim potezima, bordo tim je podbacio, te su Plavi zasluženo slavili.

Trenutak odluke odigrao se u 25. minuti, kada je nakon šuta Blagojevića loptu u gol Delača skrenuo Brazilac Tiago.

Upravo se čita:  Mijenjaju se "pravila igre": Šta će biti sa dječijim dodatkom?

U nastavku nije bilo promjene rezultata, iako je bilo prilika. Edis Mulalić je tako na najbolji način debitovao na klipi tima s Grbavice, a Miodrag Ješić pretrpio prvi poraz na klupi šampiona BiH.

Pred kraj susreta isključen je Mulalić, ali Sarajevo nije stvorilo ozbiljniju priliku u sudijskoj nadoknadi, koja je trajala čak 12 minuta zbog bakljada na obje strane.
Sarajevu je ovo bio već četvrti poraz ove sezone, te nas sigurno do kraja očekuje neizvjesna utrka za titulu.

Upravo se čita:  “Zima” će još kratko trajati: Vraćaju nam se ljetne temperature!

Ovo je bio prvi trijumf Plavih u gradskim derbijima još od 2011. godine.

Nakon ovog kola prva je Sloboda sa 22 boda, bodom više od Zrinjskog, te dva od Širokog i Sarajeva.

Upravo je Široki danas remizirao u gostima kod Slavije (0:0).