Petak, 19 travnja, 2024

Željezničar u posljednjim minutama izgubio 3. pretkolo Evropske lige

IMG_20140722_220020

Željezničar je večeras na stadionu Koševo remizrao s makedonskim Metalurgom iz Skoplja rezultatom 2:2 završivši tako svoj evropski put.

Sarajevski Plavi u prvom meču odigranom prije pet dana u gostima, remizirali (0:0), što im uz večerašnji remi, nije bilo dovoljno za plasman u treće pretkolo.

Odlučno su gosti ušli u meč, bili su ravnopravan protivnik do 16. minute, ali upravo rada, Željo je poveo. Riad Bajić centrirao je sa dvadesetak metara, a gostujući defanzivac Dodevski nespretno je intervenirao i loptu poslao u vlastitu mrežu za 1:0.

Upravo se čita:  Bećirović-Murphy: Bila bi greška podcijeniti odlučnost SAD-a da zaštiti Daytonski sporazum i BiH

Preuzeo je makedonski sastav, potom, kontrolu igre u svoje noge, imali su dva odlična dalekometna pokušaja, ali Marijan Antolović večeras je bio dobar.

Na odmor se otišlo kod rezultata 1:0, da bi Plavi u 55. minuti preko izvrsnog Bajića poveli sa 2:0. Asistirao je Nermin Jamak.

No, već u narednom napadu Metalurg je uspio promašiti penal, a nedugo zatim, ipak, smanjiti vodstvo domaćina.

Upravo se čita:  Edhem Bičakčić: Elektroprivreda BiH se neodgovorno ponašala, ne možete prodavati jeftinije struju nego što vas košta

Za 2:1 zabio je Radeski nakon sjajne solo akcije.

Do kraja su gosti ubacili u brzinu više što im je donijelo rezultat u 90. minuti. Iz slobodnjaka je zabio Krstev nakon slabe intervencija Antolovića.

Makedonci idu dalje. U narednom evropskom dvomeču čeka ih kiparska Omonija.