Lepa Brena, jedna od najpoznatijih regionalnih zvijezda, najavila je dva koncerta na ostrvu Krk u Hrvatskoj, što je izazvalo nezadovoljstvo među lokalnim ratnim veteranima koji su najavili proteste ukoliko se nastupi održe.
Ratni veterani su u otvorenom pismu zatražili zabranu njenih nastupa, no pjevačica je dala svoj komentar povodom situacije.
„Uvijek sa velikim zadovoljstvom dolazim u Hrvatsku, a ljetni koncerti na otvorenom imaju posebnu magiju. Radujem se povratku na Krk i zahvaljujem publici na dugogodišnjoj podršci i ljubavi kroz pjesme. Pripremamo šou prepun emocija, energije i iznenađenja. Vidimo se da zajedno stvaramo uspomene koje će trajati“, poručila je Lepa Brena za „Večernji list“ uoči koncerata.
Njene riječi podržao je i klub u kojem će nastupati, a kako su najave koncerata u punom zamahu, mnogi vjeruju da do otkazivanja neće doći, prenosi Grand.
Podsjetimo, udruženje ratnih veterana sa ostrva Krk poslalo je otvoreno pismo u kojem zahtijevaju zabranu nastupa, uz najavu mogućih protesta ukoliko se to ne ispuni.
Slična situacija dogodila se i s Momčilom Bajagićem Bajagom, čiji je koncert u Solinu otkazan zbog pritiska braniteljskih udruženja povezanih s Domovinskim ratom.