Srijeda, 14 siječnja, 2026

FHMZ: Evo šta nas očekuje nakon veoma hladnog i snježnog vikenda

Autor:Redakcija

Preporučeno

Nakon izuzetno hladnog vikenda, značajno zatopljenje donijet će ugodnije vremenske prilike širom zemlje.

Federalni hidrometeorološki zavod objavio je prognozu za naredne dane, koja donosi značajne vremenske promjene. Nakon hladnog i snježnog petka, u subotu će preovladavati pretežno sunčano vrijeme.

Preovladavat će oblačno vrijeme sa kišom, koja će u Bosni preći u susnježicu i snijeg. Visina novog snijega od 2 do 10, u višim područjima i na planinama od 15 do 25 cm. Vjetar slab do umjeren, povremen sa jakim udarima, južni i jugozapadni uz postepeno skretanje na sjeverni i sjeverozapadni. Dnevna temperatura zraka od 0 do 6, na jugu do 12 °C.

Upravo se čita:  U BiH online i mobilno bankarstvo u porastu , digitalna plaćanja postaju standard

U Bosni je u subotu moguća magla ili niska naoblaka u kotlinama i uz riječne tokove. Jutarnje temperature će se kretati od -8 do -2 °C, na planinama do -14 °C, dok će dnevne iznositi od -2 do 4 °C, na jugu do 10 °C.

U nedjelju se očekuje sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost, s blagim porastom naoblake poslijepodne u Hercegovini i zapadnim dijelovima Bosne. Temperature će se kretati od -8 do -2 °C ujutro, a dnevne od 2 do 8 °C, na jugu do 10 °C.

Upravo se čita:  Težak sudar vozila šlep službe i putničkog automobila na putu Sarajevo – Foča

Od ponedjeljka počinje postepeno zatopljenje. Umjereno do pretežno oblačno vrijeme uz slabu kišu tokom noći u Hercegovini i zapadnoj Bosni. Jutarnje temperature će rasti na 2 do 8 °C, na jugu i sjeveru do 10 °C, dok će dnevne dosezati od 6 do 12 °C, na jugu i sjeveru do 14 °C.

U utorak nas očekuju još topliji dani uz kišu u Hercegovini, zapadnim i sjeverozapadnim područjima Bosne. Jutarnje temperature će se kretati od 4 do 10 °C, na jugu i sjeveru do 12 °C, dok će dnevne temperature dostići od 10 do 16 °C.

Upravo se čita:  FUCZ: U tri grada u FBiH se preporučuje prokuhavanje vode prije upotrebe

Nakon izuzetno hladnog vikenda, značajno zatopljenje donijet će ugodnije vremenske prilike širom zemlje.

Izdvajamo

Izdvajamo

U jednom kantonu čak 19.000 respiratornih infekcija, tri smrtna slučaja od posljedica gripe

Tri smrtna slučaja od posljedica gripe zabilježena su prošle sedmice u Tuzlanskom kantonu. Broj oboljelih u porastu je posljednji...

Još vijesti za vas