Ponedjeljak, 8 prosinca, 2025

Filmska prevara u bh. komšiluku: Nazvao firmu, predstavio se kao šef i naredio isplatu 270.000 eura, “prošlo” mu je

Preporučeno

Nakon provedene uplate uposlenik je stupio u kontakt s nadređenim te je shvatio da ga nije on kontaktirao, već nepoznata osoba koja se lažno predstavila, stoji u saopćenju.

Pripadnici Policijske uprave brodsko-posavske zaprimili su krivičnu prijavu od uposlenika preduzeća s područja Brodsko-posavske županije za krivično djelo prevare, objavila je policija.

Kako navode u saopćenju, 10. decembra uposlenika poduzeća je kontaktirala nepoznata osoba koja se predstavila kao njegov nadređeni i zatražila da se izvrši uplata od preko 270 hiljada eura na račun druge kompanije, s kojom je tvrdio da su u poslovnom odnosu.

Upravo se čita:  Detalji incidenta u Zagrebu: Časna sestra sama sebe izbola nožem pa prijavila da ju je napao migrant uzvikujući "Allahu Ekber"

Nakon provedene uplate uposlenik je stupio u kontakt s nadređenim te je shvatio da ga nije on kontaktirao, već nepoznata osoba koja se lažno predstavila, stoji u saopćenju.

Policajci podnose poseban izvještaj Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu protiv nepoznatog počinitelja zbog prevare te nastavljaju daljnji rad i kriminalističko istraživanje u cilju pronalaska počinitelja krivičnog djela, objavila je policija.

Upravo se čita:  Snažan udarac za Srbiju: NIS nije dobio licencu, rafinerija u Pančevu prestaje s radom

Hrvatska policija apelira na građane da budu oprezni kod financijskih transakcija i da uvijek dodatno provjere identitet osoba koje ih kontaktiraju te da provjere vjerodostojnost zahtjeva za isplatu novčanih sredstava kako bi se zaštitili od mogućih prevara, zaključuje se u saopćenju.

Izdvajamo

Izdvajamo

Muškarci u FBiH u prijevremenu penziju još samo 2026., žene imaju još fore

Prijevremena penzija u Federaciji BiH polako odlazi u prošlost – barem za muškarce. Prema važećem Zakonu o MIO, muškarci...

Još vijesti za vas