Gradu prijeti zaraza: Na jednog stanovnika Bijeljine dolazi 120 glodara!

Preporučeno

Direktor bijeljinske firme “Eko-zaštita” Mirko Draganić upozorio je da je na području grada Bijeljina zbog neuništavanja velikog broja glodara povećana opasnost od zaraze i apelovao na nadležne da hitno raspišu tender da bi deratizacija bila obavljena bar na jesen.

– Glodari na području grada Bijeljina se ne suzbijaju ni uništavaju jer još ne postoji tender koji je neophodno hitno raspisati kako bi deratizacija bila obavljena bar na jesen – izjavio je Draganić.

On je rekao da je jedan tender raspisan ranije, ali da nije bilo dovoljno kandidata.

– Sada niko ne radi deratizaciju, a suho vrijeme pogoduje razmnožavanju glodara. Njima se hrane zmije, pa u dvorištima gdje postoje glodari ima i zmija, kojih je ove godine nezapamćeno mnogo, čak i tamo gdje su se dosad rijetko ili nikako pojavljivale – dodao je Draganić.

Upravo se čita:  Detalji ubistva potresli BiH: Benjamin ubio Nuriju ispred porodične kuće nakon što su se sukobili na vašeru

Bijeljina19Draganić je rekao da je njegovo preduzeće radilo monitoring glodara koji je pokazao da je na području grada Bijeljina odnos 120 glodara na jednog stanovnika.

– U svim zemljama EU dozvoljeni odnos je 10 naprema jednog stanovnika – dodao je Draganić.

(Srna)

Izdvajamo

Izdvajamo

„Samo da mi mama ozdravi“: Riječi dječaka iz Alema iz BiH dirnule su cijeli region

Dok većina njegovih vršnjaka bezbrižno provodi dane u igri, druženju i školskim aktivnostima, mladi Alem iz Velike Kladuše svakodnevno...

Još vijesti za vas