Četvrtak, 1 svibnja, 2025

Kilogram bureka do 20 KM, sirnica i po 18 KM: Ovo su cijene pita u sarajevskim buregdžinicama

Autor:Klix.ba

Preporučeno

Poređenja radi, prije tri godine kilogram sirnice i zeljanice koštao je 12 KM, krompiruše 10 KM, a burek od 14 do 16 KM

Povećanje cijena namirnica uvjetovalo je i povećanje cijena bureka i pita u sarajevskim buregdžinicama, a kako bi ustanovili kakvo je stanje obišli smo nekoliko ugostiteljskih objekata te uporedili cjenovnike.

Društvenim mrežama posljednjih dana rasprave izaziva cijena bureka i pita u buregdžinicama u glavnom gradu BiH, a mnogi smatraju da je i ovo jelo postalo luksuz.

Uzevši u obzir poskupljenje drugih namirnica, obišli smo nekoliko najpoznatijih buregdžinica u gradu kako bi ustanovili koliko zapravo koštaju.

Upravo se čita:  FMUP izdao važno obavještenje za građane Sarajeva: 'Nema razloga za zabrinutost i uznemirenost'

Tako se da zaključiti da se cijena kilograma bureka kreće od 17 do 20 KM, što je cijena po kojoj se prodaje već nekoliko mjeseci.

Foto: Klix.ba

Zapravo je poskupljenje uočljivije kad je riječ o drugim vrstama pita te je na primjer za kilogram sirnice je potrebno izdvojiti od 14 do 18 KM u zavisnosti od lokacije. Također, i za jedan kilogram zeljanice potrebno je izdvojiti od 14 do 18 KM.

Upravo se čita:  Hotelijeri u RS pale alarm: Otkazuju se rezervacije, strah tjera turiste

Cijena krompiruše iznosi od 11 do 14 KM, a poskupila je i tikvenica te za kilogram ove pite trebate izdvojiti 14 do 16 KM.

Foto: Klix.ba

Poređenja radi, prije tri godine kilogram sirnice i zeljanice koštao je 12 KM, krompiruše 10 KM, a burek od 14 do 16 KM, piše Klix.

Izdvajamo

Izdvajamo

Nikšić odgovorio Čoviću: Tri federalne jedinice su nerealne, BiH treba biti građanska država

Lider HDZ-a je u tom intervjuu iznio niz uputnih tvrdnji poput onih kako je za krizu u BiH najveći...

Još vijesti za vas

Moglo bi vas zanimati