„Mogu i ja voziti bijesan auto, ali zašto bih to radio dok moj komšija nema za hljeb“: Halid Bešlić je govorio da želi da ga pamte kao dobrog čovjeka

Preporučeno

"Volio bih kada odem da me pamte kao dobrog čovjeka, a ne kao dobrog pjevača“, rekao je jednom prilikom Halid

Legendarni pjevač narodne muzike Halid Bešlić preminuo je jučer u 72. godini.

Halid Bešlić iza sebe je ostavio brojne hitove, a uprkos ogromnoj popularnosti, nije volio mnogo da se eksponira u javnosti niti da se razmeće novcem.

Jednom prilikom je istakao da u materijalnim stvarima ne vidi ništa, te da je najvažnije znati da podjeliš ono što imaš.

„Mogu ja voziti bijesni automobil, snimati milionske spotove, ali zašto bih to radio dok moj susjed nema za hljeb? Meni je zadovoljstvo nahraniti njega, otići u javnu kuhinju, dati svoj doprinos, nahraniti danas 100 gladnih usta ili u dječjem domu donirati novac. Volio bih kada odem da me pamte kao dobrog čovjeka, a ne kao dobrog pjevača“, rekao je jednom prilikom Halid, prenio je „Blic“.

Upravo se čita:  Preminuo u 43. godini: Folk pjevač pronađen mrtav u svom domu

Halid Bešlić je preminuo jučer u Sarajevu u 72. godini. Komemoracija će biti održana u ponedjeljak, 13. oktobra, u 11:00 u Narodnom pozorištu Sarajevo, dženaza u 13:30 u Gazi Husrev-begovoj džamiji, a ukop u 15:00 na groblju Bare.

Izdvajamo

Izdvajamo

„Samo da mi mama ozdravi“: Riječi dječaka iz Alema iz BiH dirnule su cijeli region

Dok većina njegovih vršnjaka bezbrižno provodi dane u igri, druženju i školskim aktivnostima, mladi Alem iz Velike Kladuše svakodnevno...

Još vijesti za vas