Četvrtak, 21 svibnja, 2026

Nakon TV Alfa: Željko Mitrović kupuje još jednu televiziju u BiH?

Preporučeno

Nakon raskida saradnje s telekom operaterima u Bosni i Hercegovini, Pink Media Group odlučila je direktno ulagati u lokalne televizijske stanice. Preuzimanje TV Alfa označeno je kao prvi konkretan korak u tom pravcu

Vlasnik Pink Media Group Željko Mitrović potvrdio je kupovinu sarajevske televizije Alfa, istovremeno najavivši i preuzimanje još jedne televizijske stanice u Bosni i Hercegovini. Ovaj potez dolazi nakon odluke BH Telecoma da iz svoje ponude ukloni kanale Pink grupacije.

Prema Mitrovićevim riječima, kupovina TV Alfa predstavlja prvi korak u novoj poslovnoj strategiji Pink Media Group na bh. tržištu. Najavio je da će u narednim danima uslijediti i nova akvizicija, ali nije precizirao o kojoj televiziji je riječ.

Upravo se čita:  Ryanair se oglasio o cijenama karata u ljetnoj sezoni: Hoće li poskupjeti?

Sukob s BH Telecomom

Govoreći o prekidu saradnje s BH Telecomom, Mitrović je poručio da njegova kompanija na svaki pokušaj blokade odgovara dodatnim jačanjem prisustva na tržištu.

Podsjećamo, BH Telecom je krajem februara saopćio da će od 1. aprila 2026. godine iz Moja TV ponude biti povučeni kanali iz Pink grupacije, uključujući pakete Pink+, Pink E i druge sadržaje.

Upravo se čita:  Bingo pomeo konkurenciju: Tuzlanski gigant ima veći profit nego sljedeće četiri top firme zajedno

Mitrović tvrdi da TV Alfa neće ostati lokalni emiter, već da su planirana značajna ulaganja u razvoj ove televizije. Najavljene su modernizacija tehničke opreme, nova scenografija i potpuna rekonstrukcija.

Programska šema, kako je naveo, uključivat će kombinaciju poznatih Pinkovih formata i vlastite produkcije prilagođene domaćem tržištu. Slične informacije prenijeli su i domaći mediji pozivajući se na njegovo obraćanje.

Daljnje širenje

Nakon raskida saradnje s telekom operaterima u Bosni i Hercegovini, Pink Media Group odlučila je direktno ulagati u lokalne televizijske stanice. Preuzimanje TV Alfa označeno je kao prvi konkretan korak u tom pravcu.

Upravo se čita:  Bingo Petrol nastavlja širenje: Evo gdje se otvara nova benzinska pumpa

Za sada nema zvaničnih informacija o vrijednosti ove transakcije, niti o rokovima za potpunu implementaciju najavljenih promjena. Također, još nije poznato koja bi mogla biti naredna televizija koju Pink planira preuzeti, iako je Mitrović najavio da će nova akvizicija uslijediti uskoro.

Izdvajamo

Izdvajamo

Jelena Karleuša uzela dres BiH, pa naišla na problem

Tokom emisije Pinkovih Zvezda, srbijanska pjevačica Jelena Karleuša našla se u nesvakidašnjem problemu i to zbog dresa Bosne i...

Još vijesti za vas