Nerminu Nikšiću nije oduzet telefon u akciji POSKOK-a

Preporučeno

Mobitel oduzet Arijani Huseinović-Ajanović, a ne premijeru FBiH

Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić nije ostao bez telefona tokom akcije POSKOK-a, potvrđeno je za portal Radiosarajevo.ba.

Kako se saznaje, mobitel je privremeno oduzet Arijani Huseinović-Ajanović, šefici njegovog kabineta.

Ovaj slučaj odnosi se na navodno sporne prepise u kojima se pojavljuju premijer FBiH Nermin Nikšić, vršilac dužnosti direktora FUP-a Vahidin Munjić, službenik FUP-a Muhamed Ohranović, šefica kabineta Arijana Huseinović-Ajanović, direktor Sudske policije Dženad Grošo i druge osobe.

Podsjetimo, po nalogu Posebnog odjela Federalnog tužilaštva FBiH (POSKOK) i naredbi Suda, 4. novembra pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo privremeno su oduzeli telefone od četiri osobe.

Ove mjere provode se u okviru istrage poznate kao afera “Spengavanje”, koja uključuje komunikaciju između članova Vlade FBiH i Federalne uprave policije.

Upravo se čita:  Uplakana majka mladića iz Sarajeva koji je umro u Zadru: “Nikoga ne krivim. Samo želim da znam šta se dogodilo”

Izdvajamo

Izdvajamo

Dramatično jutro u Sarajevu: Minibusu na Kovačima otkazale kočnice. Policija i Hitna pomoć na terenu

Saobraćajna nesreća se dogodila u ponedjeljak, 15. juna, u 11.15 sati u sarajevskom naselju Kovači kod Mahirove pekare. Kako su...

Još vijesti za vas