Srijeda, 14 siječnja, 2026

“Policija im psovala tursku majku”: Delije slavile Ratka Mladića i napale mještane

Preporučeno

SRBIJA - Navijači Crvene zvezde su, kako tvrde očevici, skandirali "Ratko Mladić!", čime su dodatno provocirali lokalno stanovništvo i bacali ulje na vatru u već napetoj atmosferi

Teški incidenti obilježili su dan utakmice između FK Novi Pazar i Crvene zvezde. Kako ekskluzivno saznaje redakcija Sandžak Danas, grupa navijača Crvene zvezde izašla je iz autobusa i fizički napala mještane u naselju Jošanički kej, pri čemu su vrijeđali, psovali i skandirali ime osuđenog ratnog zločinca – “Ratko Mladić”.

Na ekskluzivnom snimku spomenutog portala, vidi se kolona autobusa koja se zaustavila, a prema tvrdnjama očevidaca, to je bio trenutak kada je dio navijača izašao iz vozila i krenuo prema civilima.

Upravo se čita:  Pokušao prošvercati 40 kg duhana iz BiH, skrivao ga gdje je stigao

Kako se navodi, policija je dozvolila da se autobusi kreću “dva na sat”, što je dalo priliku navijačima da izađu i izazovu incident.

Na snimku se čuje uznemireni mještanin koji govori: Gledaj šta rade! Policija ih pušta da idu dva na sat, da prave probleme ovde. Izlaze iz autobusa i biju ljude! Ja sam svoju kuću branio! Ovo su narkomani! Ovo je bruka!

Posebno uznemirujući je navod da su u trenutku kada je došlo do pokušaja fizičkog obračuna između mještana i navijača, pojedini policajci vrijeđali građane, psujući im ‘tursku majku’. Ovu informaciju potvrdio je stanovnik Jošaničkog keja koji je bio očevidac događaja i tražio da ostane anoniman iz straha za bezbjednost.

Upravo se čita:  Snimak stravične nesreće šokirao region: Dvije tinejdžerke se snimale za društvene mreže, a onda ih je pregazilo auto

– Ne samo da su ih pustili, nego su i navijali za njih! Kad smo mi krenuli da branimo svoje dvorište, jedan policajac mi je opsovao tursku majku. Je l’ to njihovo poimanje reda i zakona? – izjavio je ogorčeno sagovornik portala Sandžak Danas.

Navijači Crvene zvezde su, kako tvrde očevici, skandirali “Ratko Mladić!”, čime su dodatno provocirali lokalno stanovništvo i bacali ulje na vatru u već napetoj atmosferi.

Upravo se čita:  Nesvakidašnja nesreća: Led probio vjetrobransko staklo i zabio se u vozačevu glavu

Građani tvrde da se ovakve scene dešavaju gotovo svaki put kada Crvena zvezda gostuje u Novom Pazaru, i da se ovim incidentima već godinama ne pridaje dovoljna pažnja od strane nadležnih organa.

Izdvajamo

Izdvajamo

U jednom kantonu čak 19.000 respiratornih infekcija, tri smrtna slučaja od posljedica gripe

Tri smrtna slučaja od posljedica gripe zabilježena su prošle sedmice u Tuzlanskom kantonu. Broj oboljelih u porastu je posljednji...

Još vijesti za vas