Poznat dio zaključaka Predsjedništva SDP-a: Osmorka više ne postoji, ide se u koaliciju sa SDA?

Preporučeno

– Predsjednik će vam sutra dati prvu informaciju. Što se nas tiče Osmorka od danas više nije Osmorka, nego Sedmorka. Za nas ZNG više ne postoji u ovim pregovorima, poručio je Mijatović.

Vojin Mijatović, potpredsjednik SDP-a BiH, dao je kratku izjavu za medije nakon završenog sastanka Predsjedništva SDP-a na kojem je glavna tema bila ostanak ove stranke u Osmorci.

– Imali smo prošireni kolegij i donijeli niz zaključaka. Od ujutro krećemo u razgovore sa svim političkim strankama, sa posebnim akcentom na KS, USK i TK, to je prvi zaključak. Drugi zaključak je da SDP od ujutro hitno kreće u formiranje federalne vlasti, to je naš prioritet, rekao je Mijatović.

Dodao je kako će se određeni procesi na državnom nivou značajno usporiti dok se ne formira Vlada FBiH.

– Dok se ne formira Vlada FBiH, značajno će se usporiti određeni procesi i imenovanja na državnom nivou. Kadrovi SDP-a omogućit će imenovanje samo onih neophodnih funkcija za funkcionisanje BiH, kazao je on.

Istakao je kako Osmorka više ne postoji.

– Predsjednik će vam sutra dati prvu informaciju. Što se nas tiče Osmorka od danas više nije Osmorka, nego Sedmorka. Za nas ZNG više ne postoji u ovim pregovorima, poručio je Mijatović.

Potvrdio je da bi SDP mogao ući u proces formiranja vlasti sa SDA na kantonalnom nivou.

Izdvajamo

Izdvajamo

Užas u Zavidovićima: Muškarac preminuo nakon nakon tuče, uhapšen 41-godišnjak

Tragičan događaj dogodio se u ponedjeljak navečer u naselju Donji Mustajbašići kod Zavidovića, gdje je nakon fizičkog sukoba više...

Još vijesti za vas