Petak, 20 lipnja, 2025

Razgovarali su Putin i Xi, objavili su izjavu koja se neće svidjeti Izraelu

Preporučeno

Rusija je upozorila na katastrofu zaoštri li se dodatno izraelsko-iranski sukob koji je sada u sedmom danu i pozvala SAD da se ne pridruži izraelskom bombardovanju

Ruski i kineski predsjednik Vladimir Putin i Xi Jinping razgovarali su u četvrtak telefonom i osudili Izrael zbog napada na Iran, složivši se da je potrebna deeskalacija sukoba, saopćio je Kremlj.

Obojica političara “oštro osuđuju izraelske postupke koji krše Povelju UN-a i druge norme međunarodnog prava”, rekao je novinarima Putinov savjetnik Jurij Ušakov.

“I Moskva i Peking dubokog su uvjereni da ne postoji vojno rješenje za trenutnu situaciju i pitanja vezana uz iranski nuklearni program. To rješenje mora se postići isključivo političkim i diplomatskim sredstvima”, istakao je Ušakov.

Upravo se čita:  Izraelci mislili da su nedodirljivi, raspoloženje im se drastično promijenilo

Rusija je upozorila na katastrofu zaoštri li se dodatno izraelsko-iranski sukob koji je sada u sedmom danu i pozvala SAD da se ne pridruži izraelskom bombardovanju.

Putin je posljednjih dana bio u kontaktu s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom, izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom, kao i iranskim predsjednikom Masudom Pezeškijanom te je više puta izjavio da je Rusija spremna posredovati između zaraćenih strana.

Upravo se čita:  Iran odlučio: Povlačimo se iz sporazuma o neširenju nuklearnog oružja

Dosad nijedna od zemalja nije prihvatila ponudu Rusije, prenosi Hina.

Izdvajamo

Izdvajamo

Pokušaj ubistva osmomjesečne bebe: Majka puštena na slobodu, određene joj mjere zabrane

Okružni sud u Banjaluci pustio je na slobodu V.P (20) osumnjičenu za pokušaj teškog ubistva osmomjesečne bebe, potvrđeno je...

Još vijesti za vas