Ponedjeljak, 14 srpnja, 2025

Nuni objavio “drugu stranu priče” o dočeku IShowSpeeda: “Nisam uzeo marku za reklame. Sve je izmaklo kontroli, Speeda nije ništa interesovalo”

Preporučeno

- Mi smo organizovali i čovjeka koji bi mu poklonio srebrenički cvijet i objasnio mu šta je to. Na kraju se sve izmaklo kontroli. Speeda apsolutno ništa nije interesovalo

Nakon burnih reakcija na haotičnu posjetu najpopularnijeg streamera na svijetu IShowSpeeda Bosni i Hercegovini, domaćin i bh. YouTuber Namik Đulić, poznatiji kao Nuni, obratio se javnosti putem lajva pod nazivom “Druga strana priče”. Cilj mu je bio, kako je rekao, iznijeti svoju verziju događaja koji su prethodnih dana izazvali val negativnih komentara, ali i razočaranje među brojnim gledaocima i građanima.

Jedna od najtežih optužbi odnosila se na izbjegavanje odgovora o genocidu u Srebrenici. Na pitanje zašto nije objasnio Speedu šta je Srebrenica, Nuni je rekao:

“IShowSpeed je jedno dijete koje ide od države do države, najmanje gleda tradiciju, a najviše content i reach… Znate li koliko njega historija interesuje? Ni sekunde… Mi smo organizovali i čovjeka koji bi mu poklonio srebrenički cvijet i objasnio mu šta je to. Na kraju se sve izmaklo kontroli. Speeda apsolutno ništa nije interesovalo.”

Upravo se čita:  Oglasio se Nuni nakon izjave "da je u Srebrenici bio rat": Evo šta je poručio bosanskohercegovački youtuber Namik Đulić

Kontrarno tome, IShowSpeed je javna osoba koja je stekla veliku popularnost na temama uključujući one socijalne prirode, kao što je pitanje rata u Palestini za koju se jako zalaže na streamovima, piše “Oslobođenje”.

O navodima da je uzeo novac od ugostitelja da Speeda vodi po lokalima, kazao je da je plan bio kulinarski sadržaj:

“Ideja je bila da se vodi od ćevabdžinice do buregdžinice i da ocijeni hranu. To nije uspjelo zbog rulje. Mi smo potrošili minimalno 4.000 eura za organizaciju. A to što vi pričate da sam uzeo pare – pričajte.”

Upravo se čita:  Životna ispovijest Mahire Hajdarpašić: Nije im biološki otac, ali im je više od toga, Saladin je nestvaran čovjek

U dijelu izlaganja koji je izazvao posebne reakcije, osvrnuo se na kritike zbog neprimjerenog ponašanja tokom streama:

“Sad ste svi odjednom kulturni! Sad niko od nas Bosanaca nije pišao na ćošku negdje!? Ja sam mislio neku našu zajanciju napraviti, ali pogriješio sam. Priznajem i idemo dalje.”

Priznao je i da je zabunom Zemaljski muzej u Sarajevu nazvao “muzejom svjetlosti”:

“Toliko sam zbunjen bio. Tamo se nešto održavalo, promocija ‘Muzej svjetlosti’. Tu sam pogriješio, priznajem.”

Govorio je i o pritisku koji je osjećao:

“Izvinio sam se jer sam bio pod ogromnim pritiskom. Ako neko hoće da me razumije – razumjet će. Niste svjesni kakav je to pritisak, kunem se majkom svojom…”

Na kraju se dotakao i trenutka kada su se on i Speed iznenada zaustavili na pizzi tokom streama, što su mnogi protumačili kao plaćenu promociju:

Upravo se čita:  Jelena Karleuša zbog Srebrenice iznervirala Ildu Humić i Hanu Hadžiavdagić, brutalno su joj odgovorile

“Ja sam stao, Speed je stao – otkud pizza? O kakvoj pizzi mi ovdje pričamo? Istražujem još šta se tu desilo.”

Zaključno, Đulić je rekao da se više nikome neće izvinjavati:

“Rekao sam svoje činjenice. Zahvaljujem se dragom Bogu da nije neko dijete stradalo… Jer, kakav ste vi narod, brate? Niste svjesni.”

Njegovo obraćanje izazvalo je podijeljene reakcije – dok jedni izražavaju razumijevanje za pritisak pod kojim se našao, drugi i dalje smatraju da je propuštena ogromna prilika za promociju Bosne i Hercegovine pred svjetskom publikom, a da su izgovori možda nedovoljni.

Izdvajamo

Izdvajamo

Turista objavio snimak: “Ono kad ti u Hrvatskoj kažu da je smještaj udaljen 3 minute od mora”

Poljski turista je na TikToku podijelio kratki video u kojem je sažeo svoje iskustvo ljetovanja u dalmatinskom mjestu Podgora. U...

Još vijesti za vas