Danas je klanjana dženaza 20-godišnjem Tariku Hadžiabdiću iz Modriče, koji je tragično izgubio život u teškoj saobraćajnoj nesreći u mjestu Skugrić.
Prema objavljenoj osmrtnici, dženaza-namaz klanjana je danas nakon ikindije-namaza u 16:50 sati ispred Srednje džamije u Modriči. Povorka je krenula ispred porodične kuće u ulici Svetosavska 7a u 16:30 sati.
Posebnu tugu izazvala je poruka koju je njegov otac Mersid Hadžiabdić primio neposredno nakon nesreće. Naime, iPhone je automatski poslao hitno upozorenje nakon detektovanog sudara, obavještavajući porodicu da su hitne službe pozvane na lokaciju nesreće.
„Hitan poziv uslijed detektiranog sudara. Osoba Tarik nazvala je hitne službe s ove približne lokacije nakon što je iPhone detektirao sudar”, navodi se u poruci koja je stigla njegovom ocu, piše portal Crna-hronika.info.

Od Tarik Hadžiabdić emotivno se oprostio i njegov otac Mersid Hadžiabdić.
„Dragi moj Tarik, da ti dragi Allah podari najljepše mjesto u Džennetu, tako si zaslužio. Voli te babo tvoj”, napisao je neutješni otac.
Iza nastradalog mladića ostali su majka Šejla, otac Mersid Hadžiabdić, djed Jasmin, nene Senada i Jasminka, amidža Menadin sa djecom, kao i brojna rodbina i prijatelji.
Podsjećamo, tragedija se dogodila prekjučer oko 15:15 sati kada je automobil marke Golf, kojim je upravljao 19-godišnji Adin M. iz Vukosavlje, iz za sada neutvrđenih razloga sletio s kolovoza i udario u ogradu privatnog dvorišta.

Na mjestu suvozača nalazio se Tarik Hadžiabdić, koji je usljed zadobijenih povreda preminuo na mjestu nesreće. U vozilu se nalazio i 19-godišnji Boško F. iz Skugrića, koji je zajedno s vozačem zadobio teške tjelesne povrede i prevezen je u bolnicu.
Nakon tragedije, društvene mreže preplavili su emotivni oproštaji prijatelja i poznanika koji se opraštaju od mladog Tarika, opisujući ga kao vedrog, poštenog i omiljenog mladića čija je prerana smrt potresla cijelu Modriču.