Velika tuga nadvila se nad Odžak nakon vijesti da je u teškoj saobraćajnoj nesreći na području Modriča život izgubio mladi Muhamed (Mujo) Ribić.
Muhamed je rođen 18. marta 2003. godine, a na ahiret je preselio 3. aprila 2026. godine, u 23. godini života.
Nesreća se dogodila kada je putnički automobil sletio s kolovoza. Nažalost, Muhamed je tom prilikom smrtno stradao, dok su ostale osobe iz vozila zadobile lakše tjelesne povrede.

Vijest o njegovoj smrti pogodila je cijeli Odžak, a društvene mreže preplavljene su emotivnim oproštajnim porukama prijatelja, komšija i poznanika koji se teško mire s preranim odlaskom mladog sugrađanina.
Dženaza-namaz polazi u nedjelju, 5. aprila 2026. godine u 15:30 sati, ispred kuće umrlog u Ulici Slavka Grebenarevića bb, dok će ukop biti obavljen na Gradskom mezarju u Odžaku.
Iza Muhameda su ostali neutješni: majka Raza, otac Mujo, brat Mehmed, nana Semija, nana Fatima, daidža Muhamed, tetak Ibrahim, tetka Nusreta, tetak Sabin, tetka Naza, kao i brojne porodice Šaldić, Arapović, Hadžiahmetović, Behadžić i Stenaklić, te ostala rodbina, prijatelji i komšije.

Umjesto radosti, planova i mladosti koja je bila pred njim, Odžakom danas vladaju tuga, nevjerica i bol.
„Dragi Muhamede, iskreno smo se nadali da nije istina. Prerano si nas napustio, druže… Neka ti je laka ova naša bosanska zemlja“, samo je jedna od brojnih poruka oproštaja objavljenih na društvenim mrežama.
Muhamed će ostati upamćen kao vedar, ponosan i dobar mladić, čiji je život prerano ugašen, ostavljajući veliku prazninu u srcima svih koji su ga poznavali.