Petak, 6 lipnja, 2025

Dodik o konačnoj presudi: Ponašat ću se shodno odluci

Preporučeno

- Јa se nisam ni žalio. Narodna skupština Republike Srpske je rekla da se zabranjuje djelovanje i rad Suda na prostoru RS. U Ustavu ne piše da taj sud postoji - naveo je bjegunac Dodik

Javna sjednica vijeća Apelacionog odjeljenja Suda BiH u predmetu protiv optuženog Milorada Dodika i Miloša Lukića zakazana je za 12. juna 2025. godine.

U pritisku na Sud, Dodik je danas poručio da će Apelaciono vijeće svojom odlukom pokazati da će se BiH ubrzano raspasti.

– Јa ću se ponašati shodno odluci koja bude donesena. Neka rade šta hoće. Mislim da će time samo pokazati da će se BiH ubrzano propasti – naveo je Dodik.

Upravo se čita:  Čistka na FTV: Smijenjeni Sanjin Bećiragić i Adna Madžarević

On je rekao da se 12. juna neće pojaviti na sjednici Apelacionog vijeća, da ne prihvata prvostepenu presudu i da je ona za njega ništava.

– Јa se nisam ni žalio. Narodna skupština Republike Srpske je rekla da se zabranjuje djelovanje i rad Suda na prostoru RS. U Ustavu ne piše da taj sud postoji – naveo je Dodik.

Upravo se čita:  Mijenja se način obračuna penzija u FBiH, neki bi mogli dobiti znatno viši iznos!?

Podsjetimo, Sud Bosne i Hercegovine donio je prvostepenu presudu kojom je Milorad Dodik, predsjednik entiteta Republika Srpska, osuđen na kaznu zatvora u trajanju od jedne godine, te mu je izrečena zabrana obavljanja javne funkcije u narednih šest godina.

Odbrana Milorada Dodika uložila je žalbu na prvostepenu presudu Suda Bosne i Hercegovine, kojom je Dodiku izrečena kazna zatvora od godinu dana, te zabrana političkog djelovanja šest godina.

Upravo se čita:  Žena u BiH nestala prije deset dana, porodica tvrdi da je oteta. Objavili snimak kada je nestala

Tako je Sud u predmetu protiv optuženog Milorada Dodika i drugih zaprimio žalbu Tužilaštva BiH i žalbu Odbrane optuženog Milorada Dodika.

Izdvajamo

Izdvajamo

Detalji jezivog sudara: Poginule majka i njena sedmogodišnja kćerka

Policija je objavila detalje teške saobraćajne nesreće koja se dogodila jučer oko 9.30 sati između Kupljenova i Pojatnog na...

Još vijesti za vas