Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

EURO 2018. u fudbalu za kadete: BiH na startu poražena od Njemačke

Kadetska (U17) fudbalska reprezentacija BiH pretrpjela je poraz od Njemačke na startu nadmetanja u grupi “C“ na Evropskom prvenstvo koje se održava u Hrvatskoj, javlja Anadolu Agency (AA).

Bh. kadeti poraženi su sa ubjedljivih 0:5 od vršnjaka iz Njemačke u susretu koji je igran u Kostreni. Nijemci su poveli sa 2:0 već na otvaranju utakmice. Prvo je u drugoj minuti pogodio Lars Lukas Mai, da bi u 16. prednost udvostručio Yannik Keitel.

U drugom poluvremenu izabranici Sakiba Malkočevića pokušali su otvorenijom igrom doći do gola. Stvorili su nekoliko dobrih situacija ispred protivničkog gola, ali ih nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti njemački gol.

[wonderplugin_slider id=”953″]

Kazna je stigla u samo dvije minute. Jann-Fiete Arp u 50. i 51. minuti postigao golove za velikih 4:0. Arp je hat-trick za vodstvo od 5:0 kompletirao u 62. minuti.

U drugoj utakmici prvog kola grupe “C“ danas u 16.30 sati snage će odmjeriti Srbija i Republika Irska. Narednu utakmicu na EP bh. kadeti će odigrati 7. maja protiv Iraca, također, u Kostreni.