Ovo je granični policajac koji je ubio zeta i 19-godišnju sestričinu u Velikom Gradištu

Preporučeno

Nemojte propustiti

Dvije osobe su ubijene, a dvije žene teško su ranjene u pucnjavi koja se dogodila u porodičnoj kući u Velikom Gradištu u Srbiji. Prema dosad dostupnim informacijama, muškarac osumnjičen za napad nakon pucnjave je izvršio samoubistvo. Među ubijenima su 19-godišnja djevojka i njen otac.

Policijska uprava Požarevac potvrdila je za RTS da se slučaj tretira kao dvostruko ubistvo i samoubistvo. Policija je po prijavi koja je zaprimljena oko 13.30 sati izašla na mjesto događaja, gdje su u kući pronađena tijela tri osobe.

Prema nezvaničnim informacijama srbijanskih medija, osumnjičeni muškarac bio je pripadnik granične policije. Navodi se da je pucao na svoju sestru, njenog supruga, njihovu kćerku rođenu 2006. godine i majku svog sestrinog supruga.

Otac i kćerka preminuli su na mjestu događaja, dok su dvije žene teško povrijeđene. One su nakon prvobitnog zbrinjavanja u Općoj bolnici u Požarevcu prevezene u Urgentni centar u Beogradu.

Upravo se čita:  Troje mrtvih u stravičnom sudaru, među njima dvoje djece. Jedan od učesnika i državljanin BiH

Obje žene zadobile su povrede glave nanesene vatrenim oružjem. Prema navodima RTS-a, mlađa žena bila je intubirana, dok je starija prilikom prijema u požarevačku bolnicu bila pri svijesti. Telegraf navodi da su povrijeđene sestra osumnjičenog i majka ubijenog muškarca.

Osumnjičeni bio granični policajac

Telegraf navodi da je muškarac označen inicijalima B. K. radio kao granični policajac. Prema dosad objavljenim informacijama, iz pištolja je pucao na članove porodice, nakon čega je izvršio samoubistvo.

Srbijanski mediji navode i da je ubijeni muškarac radio kao vatrogasac-spasilac.

Upravo se čita:  U 39. godini preminuo Armin Bašić, vijećnik Općinskog vijeća Olovo: Iza njega ostali supruga i dvoje djece

Motiv još nije potvrđen

Kao mogući povod porodičnog sukoba pojedini mediji navode neriješene imovinsko-pravne odnose. Međutim, ta informacija zasad nije službeno potvrđena i ne može se smatrati utvrđenim motivom zločina.

Na mjestu događaja obavljen je policijski uviđaj, a prema navodima Telegrafa, angažovani su i zamjenik glavnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Požarevcu te dežurni tužilac.

Istraga će trebati utvrditi sve okolnosti pucnjave u porodičnoj kući, uključujući motive i tačan slijed događaja koji je doveo do dvostrukog ubistva, teškog ranjavanja dvije žene i samoubistva osumnjičenog.

Izdvajamo

Vijesti

U saobraćajnoj nesreći kod Zvornika život izgubio 22-godišnji muzičar Slaven Ilić

Vijest o njegovom preranom odlasku duboko je potresla porodicu, prijatelje, kolege i brojne poznanike. Od Slavena su se posebno...

Još vijesti za vas