Dragić je uhapšen na osnovu međunarodne potjernice raspisane na inicijativu Uprave za organizirani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske.
Prema dosadašnjim rezultatima istrage, Dragić se sumnjiči da je bio direktni izvršilac napada na Dabića, odnosno osoba koja je pucala na njega.
Višegodišnji sukob kriminalnih grupa
Pucnjava u kojoj je Dabić ranjen dogodila se 3. augusta u Lukavici i, prema policijskim saznanjima, povezuje se sa višegodišnjim sukobom između kriminalnih grupa koje su predvodili Darko Elez i Đorđe Ždrale.
Samo dan ranije, Ždrale je, kako se sumnja, pucao na Kostu Pandurevića, svog dugogodišnjeg saradnika koji je u međuvremenu prešao na stranu Darka Eleza.
Istraga o ovim događajima i njihovoj međusobnoj povezanosti je u toku, a hapšenjem Dragića napravljen je novi korak u rasvjetljavanju pokušaja ubistva u Lukavici.