Četvrtak, 12 lipnja, 2025

Pogledajte snimke: Je li Vučićeva policija na demonstrantima koristila strašno, zabranjeno oružje?

Autor:Redakcija

Preporučeno

Dok su okupljeni odavali počast žrtvama pada nadstrešnice u Novom Sadu, muk i tišinu razbio je zastrašujući zvuk koji je uplašio prosvjednike

Masovni protesti završeni su nakon nekoliko manjih incidenata. Na društvenim mrežama su se pojavili snimci početka incidenta, za koje korisnici društvenih mreža tvrde da su proizvod djelovanja zvučnog topa.

Komentari na društvenoj mreži X navode da je šokantan zvuk proizveo zvučni top, koji je inače zabranjen za korištenje u mnogim zemljama.

Društvenim mrežama širi se jeziva snimka s 15-minutne šutnje na prosvjedu u Beogradu.

Dok su okupljeni odavali počast žrtvama pada nadstrešnice u Novom Sadu, muk i tišinu razbio je zastrašujući zvuk koji je uplašio prosvjednike.

Upravo se čita:  Žena kupila kuću i u njoj pronašla skriveni arsenal: Bombe, eksplozivi i stotine metaka

“Koju ste tehnologiju koristili i što je bio cilj ove intervencije? Pustite ton naglas i odgledajte do kraja. Ovo je strašno”, stoji u opisu videa.

“Zvučni top nabavljen 2022. godine. Zabranjen za korištenje u mnogim zemljama. Njegova upotreba nije ni po našem zakonu. Emitira tonove visokih frekvencija opasnih po zdravlje”, napisao je jedan korisnik u komentaru. “Topovi, inače zabranjeni u normalnim zemljama”, navodi drugi korisnik.

Upravo se čita:  Žena kupila kuću i u njoj pronašla skriveni arsenal: Bombe, eksplozivi i stotine metaka

“Policija koristila zvučni top i to dok ljudi u tišini odaju počast ubijenima. Zvučni top je opasno oružje koje može dovesti do trajnog oštećenja zdravlja čovjeka.

Koristi se u ekstremnim slucajevima a u nekim zemljama je i zabranjen”, stoji u opisu snimka.

Izdvajamo

Izdvajamo

Pred nama vreli dani, ali ne zadugo: Meteorolozi otkrili kada nam stižu pljuskovi

Jutros je u Bosni i Hercegovini sunčano. Temperature zraka izmjerene u 8:00 sati (°C): Bjelašnica 9; Sokolac i Srebrenica...

Još vijesti za vas