Sofija i Burgas ostaju u trci: Domaćin Evrovizije 2027 bit će poznat do kraja jula

Preporučeno

Nemojte propustiti

Sofija i Burgas su preostali kandidati za domaćina Eurosonga 2027. godine, nakon završetka prvog kruga izbora gradova na kojem su ispali Varna i Plovdiv. Odluka je donesena temeljem procjene tehničkih i infrastrukturnih uslova potrebnih za organizaciju ovog prestižnog takmičenja. Bugarska će po prvi put biti domaćin nakon pobjede pjevačice Dare na takmičenju 2026. godine u Beču.

Nakon detaljne analize, Bugarska nacionalna televizija (BNT) saopštila je da su Sofija i Burgas ispunili sve potrebne kriterije za domaćinstvo Eurosonga 2027. godine. Odluka je donesena uzimajući u obzir kapacitete dvorana, hotelski smještaj, saobraćajnu povezanost, sigurnost te opću spremnost gradova za organizaciju ovog velikog televizijskog događaja koji privlači pažnju publike širom Evrope.

Upravo se čita:  Tom Holand otkrio neugodno iskustvo: Erling Haland nije odgovorio na poziv za večeru

Sofija, kao glavni grad, i Burgas, popularno ljetovalište na crnomorskoj obali, smatraju se najnaprednijim opcijama. Obojica kandidata istakli su svoju posvećenost infrastrukturnim poboljšanjima kako bi ispunili zahtjeve Evropske radiodifuzne unije (EBU) i dodatno obogatili iskustvo posjetitelja.

Bugarska će po prvi put imati čast organizirati Eurosong nakon pobjede pjevačice Dare s pjesmom “Bangaranga” na takmičenju održanom u Beču 2026. godine. Ova pobjeda donijela je veliku radost i inspiraciju za daljnji napredak u domaćinstvu ovog značajnog muzičkog događaja.

Upravo se čita:  Poznate ličnosti odale počast žrtvama u Srebrenici: Svi su poručili da se istina mora čuvati od zaborava

U narednim sedmicama, EBU i BNT obavit će završnu procjenu preostalih kandidatura, a konačna odluka o tome koji će grad postati domaćin Eurosonga 2027. očekuje se do kraja jula. Ovaj događaj će svakako predstavljati veliki izazov, ali i priliku za Bugarsku da pokaže svoje organizacijske sposobnosti na međunarodnoj sceni.

Izdvajamo

Izdvajamo

Transparency International BiH podnosi prve prijave CIK-u: Uočene zloupotrebe u predizbornoj kampanji

Transparency International BiH započeo monitoring predizbornih aktivnosti u Bosni i Hercegovini, fokusirajući se na zloupotrebe javnih resursa i kršenja...

Još vijesti za vas