U dijelovima BiH je danas temperature išla i do 39 stepeni Celzijusa.
U poslijepodnevnim satima došlo je do razvoja oblačnosti prvo u Krajini, a prema kraju dana biće prolazne kiše i pljuskova sa grmljavinom lokalno i u ostalim krajevima.
Moguća je i pojava nepogoda sa gradom i olujnim vjetrom, objavili su meteorolozi.
U Hercegovini ostaje uglavnom sunčano i vruće. Padavine će biti lokalnog karaktera i nemoguće je procijeniti u kom mjestu će biti intenzivnije.
Sutra nestabilno vrijeme
Sutra (ponedjeljak) se nastavlja nestabilno vrijeme uz priliv svježijeg vazduha sa sjeverozapada. I temperature u Krajini biće prijatnije i kretaće se oko 30 stepeni, dok će u Semberiji, Podrinju i Hercegovini i dalje ostati veoma toplo sa temperaturom oko 35 stepeni.
Već u prijepodnevnim časovima lokalne nestabilnosti uz kišu i pljuskove sa grmljavinom javiće se u Krajini, a tokom dana i u ostalim krajevima.
Lokalno se očekuju i nepogode sa gradom i olujnim vjetrom!
Ovoga puta, pljuskovi su mogući i u Hercegovini.
Najviše suhog vremena i najtoplije biće u Semberiji i Podrinju.
U utorak 20 stepeni
Nove nestabilnosti uz kišu i pljuskove sa grmljavinom, lokalno i nepogode, očekuju nas u ranim jutarnjim časovima utorka, kao i tokom dana.
Očekuje se i prodor hladnog fronta koji će tokom dana, uz kišu i pljuskove, lokalno i nepogode, oboriti temperature na oko 20 stepeni. I na jugu Hercegovine temperature će pasti na nešto prijatnije vrijednosti, odnosno na oko 30 stepeni.