Subota, 27 travnja, 2024

Remi u Beču za povratak samopouzdanja

[wonderplugin_gallery id=”156″]

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u prijateljskoj utakmici na stadionu “Ernst Happel” u Beču odigrala neriješeno protiv Austrije rezultatom 1:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Upravo se čita:  Bećirović i Komšić razgovarali s ambasadorima o važnosti usvajanja rezolucije

U prvom poluvremenu obje reprezentacije su imale solidne prilike za postizanje gola. Ipak, Austrija je bila konkretnija te je Marc Janko na asistenciju Zlatka Junuzovića u 34. minuti utakmice doveo svoj tim u vodstvo. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu, izabranici selektora Mehmeda Baždarevića su krenuli brzo te su u već u 48. minuti postigli pogodak. Sjajan pogodak na asistenciju Muhameda Bešića postigao je Izet Hajrović.

Upravo se čita:  Nova velika policijska akcija u BiH, zaplijenjeno devet kilograma droge

U nastavku utakmice obje reprezentacije su imale prilike, ali se rezultat nije mijenjao te je utakmica završena sa 1:1.

Na tribinama stadiona “Ernst Happel” utakmicu je pratio i veliki broj navijača BiH.