Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Wimbledon: Đoković u četvrt finalu, čeka ga Čilić

Prvi tenisač svijeta Srbin Novak Đoković u utorak je u nastavku meča 4. kola Wimbledona pobijedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 6-7 (6), 6-7 (6), 6-1, 6-4 i 7-5.

Meč je prekinut u ponedjeljak zbog mraka pri rezultatu 2-2 u setovima. Prva dva seta dobio je Anderson, ali Đoković je uspio doći do izjednačenja, a u utorak je u nastavku meča dobio peti set sa 7-5.

U četvrtfinalu protivnik Đokoviću bit će najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić. Đoković je slavio u dosadašnjih 12 međusobnih dvoboja protiv Čilića, uključujući i prošlogodišnje četvrtfinalu Wimbledona, kada je bio bolji nakon pet setova.