Premijer Nikšić najavio kad stupa na snagu povećanje penzija sa 11,2 na 17 posto

Preporučeno

Najava da će uslijediti rast penzija na 17 posto bila je jedna od poruka koja je privukla najveću pažnju prisutnih, posebno imajući u vidu rast troškova života i dugotrajne zahtjeve penzionera za većim primanjima

Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić tokom skupa „Riječi ne djela“ koji je održan u Srebreniku objavio je kada bi trebalo stupiti na snagu povećanje penzija u Federaciji BiH sa 11,2 na 17 posto, javlja RTV Slon.

Govoreći o potezima koje je Vlada Federacije BiH provodila u prethodnom i aktuelnom mandatu, Nikšić je poručio da je fokus bio stavljen na konkretne mjere koje utiču na svakodnevni život građana.

Upravo se čita:  Unapređenje komunikacije o EU temama ključno za koristi građana

Među njima je izdvojio ulaganja u putnu infrastrukturu, uvođenje neradne nedjelje, kao i povećanje minimalne plaće.

Najava da će od 1. jula uslijediti rast penzija na 17 posto bila je jedna od poruka koja je privukla najveću pažnju prisutnih, posebno imajući u vidu rast troškova života i dugotrajne zahtjeve penzionera za većim primanjima.

Na skupu su govorili i gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić te predsjedavajući Gradskog vijeća Srebrenik Nisvet Sejdinović.

Izdvajamo

Izdvajamo

Iza nje ostalo dvoje djece: Prerana smrt Amele Mujanović rastužila sve

Odlazak Amele Mujanović izazvao je veliku tugu među njenim najbližima, ali i brojnim prijateljima, poznanicima i bivšim školskim kolegama...

Još vijesti za vas