Utorak, 21 travnja, 2026

Ambasada SAD-a poručila zemljama partnerima koji su izloženi ruskom pritisku: “NATO vas čuje!”

Preporučeno

-NATO savez je siguran kada su naši partneri sigurni – poručuje se u videu koji je objavljen na kanalima američke ambasade u Sarajevu.

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u BiH u video poruci se obratila zemljama partnerima NATO-a, koje su zabrinute zbog sigurnosnih prijetnji.

Zemlje, među kojima je i BiH, označene su kao partneri suočeni s ruskim pritiskom.

-NATO savez je siguran kada su naši partneri sigurni – poručuje se u videu koji je objavljen na kanalima američke ambasade u Sarajevu.

Upravo se čita:  Sastanak Dodika i Čovića u Banjaluci: Nastavljamo partnerstvo - ovo nije protiv trećeg naroda

Poruka je stigla kao odgovor na javne istupe visokih zvaničnika Moldavije, BiH i Gruzije, partnerskih zemalja NATO saveza, koji upozoravaju na sigurnosne izazove.

U odgovoru se navodi kako NATO dijeli “sigurnosnu zabrinutost s partnerskim zemljama”.

-NATO saveznici pojačavaju prilagođenu podršku u izgradnji kapaciteta, reformama i obuci za poboljšanje sigurnosnih i odbrambenih institucija naših partnera – ističe se u odgovoru i dodaje:

Upravo se čita:  Riješio dileme: Zlatko Miletić otkrio hoće li biti kandidat za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda

-NATO vas čuje!

Izdvajamo

Izdvajamo

Vehida prijavila majka: Osumnjičeni za trostruko ubistvo rekao da je “okrvavio ruke”

Rukovodilac Osnovnog državnog tužilaštva u Rožajama Aldin Kalač kazao je za CdM da je majka Vehida Murića (25), osumnjičenenog...

Još vijesti za vas