Utorak, 30 travnja, 2024

Bavarski div potopio Barcelonu u Minhenu

Bayern Munchen je večeras pokazao još jednom o kakvoj “mašini” se radi. Bavarci su “razmontirali” Barcelonu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka (4:0). Teško se sjetiti kada je neko ovako “ponizio” Katalonce. Bavarski gigant je gotovo pa sigurno u finalu najjačeg kluopskog takmičenja na svijetu, jer rijetko ko može vjerovati da Barcelona može nešto promijeniti u revanšu.

bayern-barcelonaNa početku utakmice, tačnije u 2. minuti, poslije akcije po desnoj strani Martinez je uposlio Robbena, koji šutira iz dobre situacije, ali Valdez je odbranio. Barcelona je nametnula ritam, ali Bavarci su bili opasniji i konkretniji. U 16. minuti Lahm je snažno šutirao sa ruba šesnaesterca, ali lopta je pogodila Piquea.

Upravo se čita:  Meteorolozi objavili kakvo vrijeme nas očekuje u narednim danima u BiH

Bayern je došao u vodstvo u 25. minuti. Nakon neuspjelog pokušaja Dantea, sa dva-tri metra Muller je glavom poslao loptu u mrežu Valdesa. Barcelona je imala više loptu u svojim nogama, ali Bavarci su se pokazali kao bolja ekipa. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Veliki šok doživjela je Barcelona na otvaranju drugog poluvremen. Nakon četiri minute igre u drugom dijelu utakmice Bayern je udvostručio prednost. Muller je glavom loptu spustio za Gomeza, koji ju šalje u prazan gol sa dva metra. Poslije drugog pogotka, Muller je dobro pokušao, a zatim i Robben glavom.

Upravo se čita:  Poznati detalji akcije "Piramida": Slobode lišeno 14 osoba

U 69. minuti Barcelona je tek ozbiljnije zaprijetila. Alaba je šutirao. U 73. minuti Robben je sjajnu predstavu okrunio pogotkom. Ušetao se u šesnaesterac i iskosa sa desne strane pogodio za velikih 3:0. Tri minute poslije toga Bartra je iz veoma dobre situacije šutirao preko gola.

Bayern je u 82. minuti u potpunosti potopio Barcelonu. Alaba je asistirao Mulleru za njegov drugi pogodak na utakmici i četvrti za Bavarce. Tada je bilo jasno ko će igrati u finalu najjačeg klupskog takmičenja na svijetu. Do posljednjeg zvižduka Kassaia rezultat se nije mijenjao.

Upravo se čita:  Nova velika policijska akcija u BiH, zaplijenjeno devet kilograma droge

Bayern Munchen – Barcelona 4:0

Strijelci: 1:0 Muller (25), 2:0 Gomez (49, 3:0 Robben (73), 4:0 Muller (82). Stadion: Allianz Arena (Minhen). Gledalaca: . Sudija: Viktor Kassai (Mađarska). Žuti kartoni: Gomez, Martinez, Schweinsteiger (Bayern Munchen), Bartra, Sanchez, Alba (Barcelona).

BAYERN MUNCHEN: Neuer, Lahm, Dante, Boateng, Alaba, Schweinsteiger, Martinez, Robben, Muller (od 83. minute Pizzaro), Ribery (od 88. minute Shaqiri), Gomez (od 71. minute Gustavo).

BARCELONA: Valdés, Alves, Bartra, Piqué, Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Pedro (od 83. minute Villa), Alexis, Messi.

Izvor: Sport Centar