Petak, 19 travnja, 2024

Bayern završio posao u Londonu

Minhenski Bayern praktično je završio posao u osmini finala Lige prvaka savladavši večeras u Londonu Arsenal sa visokih 3:1.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo nogometašima Bayerna koji su pokazali da su u fantastičnoj formi i da ih se s razlogom smatra favoritima ovogodišnje Lige prvaka.

U vodstvo su Bavarci došli u 7. minuti golom Tonija Kroosa. Muller je nabacio loptu na rub kaznenog prostora, a Kroos poslao u mrežu Szczesnyja.

Upravo se čita:  Uvođenje tri tarife: Kako ćemo ubuduće plaćati struju i koliko će ona koštati?

Samo 13 minuta kasnije, Szczesny je ponovno vadio loptu iz mreže. Nakon kornera, Van Buyten je glavom pucao u golmana Arsenala, koji odbija loptu, ali samo do Mullera koji sa samo nekoliko metara lako poentira za prednost Bayerna od 2:0.

Arsenalovi nogometaši su na pauzu otišli pognute glave, a sa trbina Emiratesa čuli su se zvižduci domaćih navijača.

Upravo se čita:  Danas je u BiH luksuz izgledati pristojno: Porodici za šišanje mjesečno treba 100 KM!?

Domaćini su nešto odlučnije započeli drugo poluvrijeme i u 56. minuti smanjili rezultat na 2:1. Strijelac je bio Podolski koji je nakon kornera glavom pospremio loptu u mrežu.

Nogometaše Bayerna je pogodak malo uzdrmao, ali su se brzo vratili u igru. Veliku priliku imao je Martinez u 65. minuti, ali je njegov udarac završio preko gola.

Upravo se čita:  Akcija FUP-a u Sarajevu još traje: Policija iznijela veću količinu dokaznog materijala

Ipak, u 77. minuti Mandžukić pogađa za 3:1 Bayerna. Lahm je ubacio loptu, koja je pogodila hrvatskog reprezentativca koji je uspio savladati golmana Arsenala.

Porto je na svom stadionu slavio nad Malagom minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Joao Moutinho u 56. minuti.